112 Acil Çağrı Merkezileri’ne 2.800 Personel Alımı Yapılması Bekleniyor!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde 81 ilde tüm 112 Acil Çağrı Merkezleri için 2.800 yeni personel alımı adayların heyecanla beklediği iş ilanları arasında yer almaktadır. KPSS şartsız kadrolu memur olmak isteyenlerin merak ettiği konu ile alakalı işte detaylar…

İçişleri Bakanlığı tarafından 2022 yılı bitmeden tüm illerde olmak üzere 112 acil çağrı merkezleri için en az 2 bin 800 personel alımı için adayların talepleri gündemde. 112 çağrı merkezi personeli alımları için başvuru şartları ve bu yıl için adayların beklentileri kamudanisilanlari.com olarak bu yazımızda gündeme getirdik. İşte tüm bilgiler.

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ PERSONELİ ALIMI

kamudanisilanlari.com

112 acil çağrı merkezi personeli alımları için geri sayım başladı. Adaylar başvuru için son yapılan atamadaki kontenjanları ve tüm detayları araştırıyor. Önümüzdeki süreçte İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı ile 81 İl Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri için yeni 2.800 personel alımına odaklandı. İşte gerekli tüm detaylar, şartlar ve taleplere dair bilgiler.

PERSONELİ ALIMI ÖNCESİ TALEPLER

Adaylar 112 çağrı merkezi için yapılacak başvurularda özellikle KPSS 60 olan puan hükmünün kaldırılmasını ve birçok atamada olduğu gibi yaş şartının 40 ve üzeri olmasını talep ediyor. Başvuruların 2022 yılı bitmeden açıklanarak beklenen ve talep edilen 2.800 kadroya yeni başvuru isteniyor.

Peki, kimler 112 acil personeli alımına başvurabilir?

Başvuru için T.C.  vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmama, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, ilanın yayımlanacağı yıl itibarıyla 1 Ocak’ta 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS’den tüm branşlar için en az 60 ve üzeri puan almak şartları yer alıyor. Lisans ve önlisans mezunları başvuru yapabilecek.

Önlisans mezunlarının da Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü hariç önlisans mezunu olması, Önlisans mezunları için (çağrı karşılama hizmetleri bölümü mezunları) ise iki yıllık yüksekokulların Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

One thought on “112 Acil Çağrı Merkezileri’ne 2.800 Personel Alımı Yapılması Bekleniyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir