17-31 Ekim’de Bakanlığa 12 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapmak üzere yeni iş ilanı yayımladı. Bakanlık bünyesine bay-bayan 12 personel alımı yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alımı başvuruları için gerekli şartlar ve detaylar resmen açıklandı.

Peki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hangi branştan sözleşmeli personel alımı yapacak? Başvurularda KPSS şartı aranacak mı? Kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu resmi iş ilanında yer verilen bilgiye göre; “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin” 8 inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca 12 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacaktır.” denildi.

Kamu Personel Alımı

BAKANLIĞA PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

Başvuru sağlayacak adayların şu eğitim düzeylerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir; Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak aranan ilk şartlardandır.

Yukarıdaki şartlar dışında adayların dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları başvuru yapmalarının önünü açacaktır.

KAMU PERSONEL ALIMI KPSS ŞARTI

Yukarıdaki şartları sağlayan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSS P3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 10 (on) katı aday sözlü sınava çağırılacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular dijital ortamda 17/10/2022 – 31/10/2022 tarihleri arasında saat 23:59’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/ Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Not: Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır. Adaylar birden fazla pozisyona başvurabilecektir.

One thought on “17-31 Ekim’de Bakanlığa 12 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir