Asker yakınlarına MÜJDE! Nakit yardımı başladı: Başvuru formu 2023

Askerlik hizmetini yerine getirmek için askere giden ve maddi durumu iyi olmayan kişilerin ailelerine devlet tarafından düzenli nakit para yardımı yapılmaktadır. Peki, bu yardımdan kimler ve nasıl faydalanabilir? İşte detaylar…

Askerlik görevini yerine getirmek için askere giden kişilerin ailelerine devlet tarafından maaş bağlanmaktadır. Maddi durumu iyi olmayan ve aylık geliri belli bir seviyenin altında olan her kişinin başvuru yapması dahilinde, askerlik hizmeti bitene kadar kişinin yakınlarına maaş bağlanmaktadır. Bu yardımdan faydalanabileceklerin listesi ve detayları aşağıda verilmiştir.

2023 Muhtaç Asker Ailesi Yardımına Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Yeni dönem itibari ile muhtaç asker ailesi yardımına kimlerin başvuruda bulunabileceği şu şekilde belirlendi:

  • Asker annesi
  • Asker babası
  • Asker eşi
  • Asker çocukları

Yukarıda belirlenmiş olan muhtaç asker ailesi yardımına başvuru yapabilecekler listesinde yer alan asker eşine, gelir testi yapılmaktadır. Gelir testi ile ihtiyaç sahibi olduğu kesinleşen asker eşine sosyal yardım yapılmaktadır.

2023 Muhtaç Asker Ailesi Yardımı Ne Kadar?

Aylık 1000 TL olmak üzere 2 ayda bir 2000 TL’lik düzenli ödeme hak sahibi vatandaşlarımızın PTT’deki hesaplarına yatırılmaktadır.

2023 Muhtaç Asker Ailesi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

2023 muhtaç asker ailesi yardımından yararlanmak isteyen kişilerin, kendilerine en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat başvuruda bulunması gerekiyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi sitesinde yer alan güncel bilgileri görüntülemek için BURAYI TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir