Bakan Hulusi Akar: “Pençe-Kılıç” operasyonu sonucunda 184 terörist etkisiz hale getirildi!

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Pençe-Kılıç” adı altında yürüttüğü özel terörle mücadele operasyonu sonucunda şu ana kadar 184 terörist etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Bakan Akar, operasyonun Irak’ın kuzeyinde Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye’nin kuzeyinde Arap baharı, Menbiç, Zor Maghara bölgesi, Tel Rıfat, Cizre ve Derik bölgelerine hava ve ateş desteğiyle gerçekleştirildiğini söyledi.

“Terörü Kaynağında Yok Etme”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “terörü kaynağında yok etme” talimatı çerçevesinde gerçekleştirildiğini vurgulayan Bakan Akar, operasyon sonucunda terör sığınakları, bunkerler, mağaralar, tüneller olmak üzere toplam 89 hedefin tespit edildiğini söyledi. , mühimmat depoları, iddia edilen karargâhlar ve eğitim kampları ilk etapta imha edildi.

Bakan, son terörist etkisiz hale getirilene kadar bu faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi’nden Hulusi Akar’ın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşerek karadan ve havadan vurulan hedefler, devam eden faaliyetler ve etkisiz hale getirilen teröristler hakkında Cumhurbaşkanı’na bilgi verdiği belirtilmelidir.

Unutulmamalıdır ki, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü harekâtın temel amacı, Irak ve Suriye halkına ve güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirilen terör saldırılarını kuzeyden def etmektir.

3 thoughts on “Bakan Hulusi Akar: “Pençe-Kılıç” operasyonu sonucunda 184 terörist etkisiz hale getirildi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir