Bay Bayan 3.000 Polis Alımı İlan Tarihi ve Şartları Belli Oldu!

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) polis alımında 2022 yılı süreci sona erdi. Yeni dönemde yani 2023 yılı içerisinde bay bayan 3.000 kişi civarında Polis alınacağı açıklandı. Peki, 2023 yılı PMYO polis alımı ilanının ne zaman yayınlanacak? Lise mezunu polis alımları ne zaman? Yüzbinlerce kişi şimdiden bu sorulara cevap aramaya başladı.

Polis alımına ile ilgili şimdiden bazı bilgiler paylaşılmaya başlandı. Alınacak adaylarda aranılan kriterler ve diğer şartlar açıklandı. Biz de kamudanisilanlari.com olarak bu yazımıza PMYO polis alımına ilişkin son bilgileri paylaştık.

kamudanisilanlari.com

PMYO POLİSLİK NEDİR?

PMYO polislik, uzun adı ile Polis Meslek Yüksek Okulu. Burası 2 yıllık üniversitedir. Buraya Üniversitelere giriş sınavı ile giriş yapılır. Adaylar, TYT’den aldıkları puanla bu ilana başvuru yapıyor. 2 yıl eğitim alan adaylar, mezun olduklarında hem 2 yıllık üniversite mezunu oluyor hem de EGM bünyesinde polis memuru olarak göreve başlıyor.

POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

polis alımı başvuru şartları- kamudanisilanlari.com

PMYO polis alımı başvuru şartları şu şekilde:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

– Lise ve dengi okul mezunu olmak.

– TYT puan türünden 250 (iki yüz elli) ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak Sizce kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

– 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,

– Boy ölçüsü, beden kitle indeksi ile sağlık yönünden Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak

– Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, kadın öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır

– Genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak

– Geçici kayıt tarihi itibarıyla herhangi bir siyasî partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak

kamudanisilanlari.com

İLAN NE ZAMAN?

Bu senenin alımı bitti. Yeni alım 2023 yılı Temmuz ayı sonunda olacak. İlana başvuru yapabilmek için adayların YKS oturumlarından TYT’ye girmesi gerekecek.

One thought on “Bay Bayan 3.000 Polis Alımı İlan Tarihi ve Şartları Belli Oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir