Bu Paranın değeri Tam 300 Bin TL! Hemen Cebinize BAKIN…

Kısa bir süre önce benzeri bir durum Van ilinde karşımıza çıkmıştı. Vatandaş cebindeki 5 liranın basım hatasını fark edip, bu parayı 50 bin TL’den satışa çıkarmıştı. Aynı durum şimdi 200 lira da fark edildi. Paradaki basım hatasını fark eden kişi, 200 TL’yi 300 bin liradan satışa çıkardı.

Birçoğumuz gündelik yaşamda paraların üzerindeki rakamlar dışında önünde ve arkasında yer alan sembollere, yazılara veya hatalara dikkat etmeden harcayıp geçiyoruz.

Bu çok sık karşılaşılan bir durum olmasa da bazı paralarda basım hatası söz konusu olabilmektedir. Özellikle son dönemde basım hatası olan paralar vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor. Para koleksiyoncularının özel İlgi gösterdiği bu paralar, kimi zaman 20, kimi zamanı 50, kimi zaman ise 300 bin liradan satışa sunuluyor.

Aldığımız son habere göre, Kocaeli’nde yaşayan bir vatandaş cebindeki 200 TL’yi sahte olduğunu zannedip bankaya giderek incelenmesini istedi. Banka görevlileri ise bu paranın sahte olmadığını, basım hatası olduğunu ve koleksiyoncuların ilgileneceği bir türde olduğunu belirttiler.

200 TL’nin diğer banknotlardan farklı olarak Atatürk siluetinin üzerinde 200 yazdığı görüldü. Paranın sahibi olan Kerim Canbaz, birçok teklif aldığını fakat henüz bir rakam belirlemediğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir