Büyükşehir Belediyesi 8 meslekte en az ilkokul mezunu 100 kamu işçisi alıyor

Kamudan İş İlanları Ekibi herkese uygun iş ilanlarını araştırmaya ve yayınlamaya devam ediyor. Bir Büyükşehir Belediyesi 6 Ekim 2022 tarihinde İŞKUR üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. Türkiye İş Kurumu ilanına göre belediye 8 meslekten 100 kamu işçisi alacak. Üstelik çoğu pozisyon için en az ilkokul mezunu olmak yeterli.

Okuyucularımız çok heyecanlandı ve aklında sorular oluşmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi kamu işçi alım ilanına başvuru şartları nelerdir? Başvurular nereye ve ne zaman yapılacak? Hangi mesleklerden kaç personel alımı yapılacak? Detaylar için haberimizi takip edin…

Büyükşehir Belediyesi’ne girmek isteyen adayların hepsi aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartların yanında meslek kollarına göre ek şartlar mevcuttur.

Tüm meslek kolları için ortak başvuru şartları
  • İl Özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların üyesi olduğu mahalli idari birliklerinin personel çalıştırmasına dayalı hizmetlerin görülmesine şilişkin usul ve esasların 4 maddesindeki şartları taşımak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemleri ve farklı engelleri bulunmamak
  • Görev yerlerindeki nüfusa kayıtlı olmak
Büyükşehir Belediyesi kamu iş ilanı mesleki şartları ise aşağıda ayrıntıları ile verilmiştir.

Büyükşehir Belediyesi kamu işçi alımına başvurmak isteyen adaylar işlemlerini online olarak gerçekleştireceklerdir. Kamu personeli adayları aşağıda linkini verdiğimiz başvuru formunu tıklayarak gerekli yerleri dolduracak ve başvurularını tamamlayacaklardır. Kamu iş ilanına başvurular 7 Ekim 2022’de başlayacak olup 11 Ekim 2022’de sona erecektir.

Gelin belediyenin istihdam edeceği meslek dallarına ve personel sayısına bakalım

1 aşçı yardımcısı, 2 bulaşıkçı, 2 veteriner sağlık teknikeri, 1 hayvan bakım ve beslenme, 1 bayan temizlik görevlisi, 83 beden işçisi, 7 Turizm danışma elemanı, 3 bayan tespit görevlisi olmak üzere toplam 100 personel alımı gerçekleştirilecektir.

kamu işçi alım şartları

Gelelim en merak edilen sorunun cevabına 100 kamu işçisi alımı yapacak olan Belediye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesidir. Belediyeye bağlı olan Akbel Toprak Ürünleri Temizlik Hizmetleri Taşımacılık Matbaa Tanıtım Basın Yayın Ajans Organizasyon İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde yukarıda aktardığımız personelleri istihdam edilecektir.

Personellerin görev yerleri Kahramanmaraş’ın  ilçelerinde de olabilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 100 kamu işçisi alımı başvuru formu için TIKLAYINIZ

One thought on “Büyükşehir Belediyesi 8 meslekte en az ilkokul mezunu 100 kamu işçisi alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir