Çevre Bakanlığı 17 Kasım’a Kadar 3.297 sözleşmeli yeni personel alımı yapacak!

Çevre Bakanlığı yazılı ve sözlü sınav yapmaksızın 3.297 yeni sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. 2022 Yılı yeni personel alımları bay bayan adaylar arasından yapılacaktır. İşte merak edilen tüm detaylar…

Peki, hangi kadrolara kaç personel alınacak? Personel alımlarında aranılan başvuru şartları nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte tüm merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın personel alımı yapmak üzere yapmış olduğu duyuruda yapılan açıklamaya göre,”2021 yılında Bakanlığımızın ve belediyelerimizin teknik şartnamelerinde yaptığımız değişiklikle genç istihdam seferberliğimizi başlattık. Geçtiğimiz süre zarfında, 25 bin gencimiz bu proje kapsamında göreve başladı. 2023 yılı hedefimizi 50 bine ve daha da üzerine yükseltmiş durumdayız. Tabi buradan bir müjdeyi de gençlerimize vermek istiyorum: Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarına merkezi yerleştirme sistemi ile çeşitli branşlarda toplam 3 bin 297 personel istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık, alım işlemlerimizi başlatıyoruz.” denildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklamış olduğu personel alım ilanında istenen nitelikler belirtilmiştir. Bu kapsamda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartlar istenecektir. Bu şartlar ise şu şekildedir;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şeklinde belirtildi.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda henüz alımı yapılacak olan kadrolar yayınlanmadı fakat Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre şu kadrolarda alım yapılması beklenmektedir; Destek Personeli ( Temizlik personeli ), Büro Personeli, Avukat, Şehir Plancısı, Mühendis, Tekniker, Teknisyen alımları yapılacak.

KPSS ŞARTI VAR MI?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca açıklanan ilanda KPSS şartı aranacak olup 2020 KPSS puanı ile alımlar gerçekleştirilecektir. Ayrıca personel alımı mülakatsız olarak gerçekleştirilecek. Başvurular ÖSYM üzerinden yapılacaktır. Bakanlığın açıklamasında da görüldüğü gibi alımlar mülakatsız olarak yapılacaktır. Bu kapsamda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine 3297 personel alımı yapacaktır. Bu alım için başvurular 11 Kasım 2022 tarihinde başlamış olmakla birlikte son başvuru tarihi ise 17 Kasım 2022 olarak belirlenmiştir.

One thought on “Çevre Bakanlığı 17 Kasım’a Kadar 3.297 sözleşmeli yeni personel alımı yapacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir