Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan operasyon açıklaması – Rusya iddiasına yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘dan 2022 Pençe-Kılıç operasyonu ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak ve Suriye’de gerçekleştirdiği “Pençe-Kılıç” hava harekatının kara harekatı ile devam edip etmeyeceği tüm dünya tarafından merak ediliyor. Öte yandan Rusya’nın kontrolündeki bölgeleri Türk Silahlı Kuvvetleri’ne açtığı iddiası da var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan operasyon ile ilgili soruları yanıtladı.

kamudanisilanlari.com

Başkan Erdoğan gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle mücadele operasyonlarının devam edeceğini söyledi ve şu açıklamalarda bulundu, “Öncelikle şunu belirteyim ki Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki bu operasyon tesadüfen, ‘kim ne diyecek’ düşüncesiyle gerçekleştirilmedi. Daha önce de söylediğimiz gibi birileri ülkemizde huzursuzluk çıkarırsa bedelini biz öderiz.

Bir Gece Ansızın Gelebiliriz!

Hatta güney sınırlarımıza çok sayıda saldırı planlayan veya gerçekleştiren, tehlike yaratan terör örgütleri var. Irak ve Suriye topraklarındadır. Bir gece ansızın gelebiliriz derken boşuna söylemedik. Kısacası beklenen ve planlanan saat gelir gelmez bu adım atıldı. Nitekim dün gece gerçekleştirilen operasyon da bunun bir tezahürüdür. Çünkü bu terör örgütlerini etkisiz hale getirmek ve yok etmek şu anda güvenlik güçlerimizin temel görevidir.

Bunun sadece hava operasyonlarıyla sınırlı olduğu tartışılamaz. İlgili kurumlarımız, Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı ile birlikte, Kara Kuvvetleri’nden kaç kuvvetin dahil olduğuna karar verir, istişare eder ve ardından uygun adımları atarız. Burada bulunan devletlerle diplomatik ilişkiler kurduk ve gerekli adımları attık ve atıyoruz.”

One thought on “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan operasyon açıklaması – Rusya iddiasına yanıt verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir