Danıştay Başkanlığı 2-11 Ocak’ta kadrolu personel alımı yapacak – 2023 Memur Alımı

Danıştay Başkanlığı 30 Aralık 2022 tarihinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. Danıştay Başkanlığı bünyesine kadrolu görevlendirilmek üzere 3 farklı meslekten bay/bayan çok sayıda personel alımı yapacak.

Peki, Danıştay Başkanlığı hangi mesleklerden kaç personel alımı yapacak? Personel alımı müracaat koşulları nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar…

2023 Memur Alımı Kadro Dağılımı

Danıştay Başkanlığı Türkiye genelinde görevlendirilmek üzere 657 sayılı devlet memurları kanununun 4/A maddesi ve 2575 Sayılı Danıştay Kanunu’nun 12. maddesi uyarınca 2022 KPSS B Grubu puanı ve kurum tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna istinaden 1 tekniker, 3 teknisyen ve 1 hizmetli olmak üzere 5 kadrolu personel istihdamı sağlayacaktır.

Başvuru Detayları

Yukarıda belirtilen kadrolara yapılacak iş başvuruları 2 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 00.01’de başlayacak olup, 11 Ocak 2023 Çarşamba günü saat 23.59’da sona erecektir. Adayların başvuru işlemlerini “e-Devlet” üzerinden “Kariyer Kapısı” adresinden yapabileceklerdir. Başvuru adresi aşağıda ilan içeriğinde verilmiştir. Bu ilana şahsen, posta ya da kargo ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Belirtilen kadrolara başvuru sağlayacak adayların ayrıca aşağıda verilen mesleklere ilişkin belirtilen özel şartları da taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartları görüntüleyebilmek için ilgili sayfaya ait link aşağıda paylaşılmıştır. Bu linki tıklayarak resmi ilanda verilen diğer tüm bilgileri ve detayları görüntüleyebilirsiniz.

İŞKUR kamu iş ilanını görüntülemek için BURAYI TIKLAYINIZ

One thought on “Danıştay Başkanlığı 2-11 Ocak’ta kadrolu personel alımı yapacak – 2023 Memur Alımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir