Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan, Aziz Yıldırım’a Özel Teşekkür!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, bugün açılışını yaptığı basketbol müzesi konuşmasında çok önemli açıklamalarda bulundu. FB Başkanı Koç, başkanlık seçimi sonrası araları açılan eski başkan Aziz Yıldırım’a da özel teşekkürlerini ileti.

Ali Koç yaptığı konuşmada, güzel şeyler olacağını belirtirken, “Tünelin ucunda ışık olduğunu son iki haftada yaşananlarla görmüş oluyoruz” dedi.

Fenerbahçe SK. Başkanı Ali Koç konuşmasına şu sözlerle devam etti, “Müzenin yaratılmasına sebep veren, o başarılarda imzası olan eski fotoğraflarda da gördünüz, pek çok sporcumuz bizi yalnız bırakmadı. Onlara da teşekkür ediyorum. Tüm misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

aziz yıldırım

Türkiye’nin en büyük spor kulübünün Fenerbahçe olduğunu belirten Koç, “Bununla birlikte başarılarda, gururlarla tarihimizi gelecek nesillere bırakmak için bir basketbol müzesi fikri ortaya atılmıştı. 100 yıl boyunca camiamızda ikon olmuş, çok büyük sporcularımız formamızı giydi, çok değerli antrenörler camiaya hizmet etti, tarihe iz bıraktılar. Kupalarla dopdolu bir tarih yazarken duruşlarıyla Fenerbahçe’nin basketbol kültürünü ortaya koydular. Fenerbahçe yıllarca basketbola hizmet etti. 120 yıllık tarihinimizin en başarılı tarihi 2000’li yıllardı. Gelen kupalar, EuroLeague şampiyonluğuyla taçlandı.” dedi.

AZİZ YILDIRIM’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım’a özel teşekkür ederken; “Teşekkür edeceğimiz çok kişi var dedim. Ama Fenerbahçe’nin basketbol vizyonunu baştan aşağı değiştiren, Fenerbahçe’yi lokomotif hale getiren, Fenerbahçe’yi kadın ve erkek basketbolda önde gelen ekiplerden biri haline getiren, muhteşem salonumuzu kulübümüze kazandırmak için var gücüyle çalışan, o sıkıntılı günlerde bile ‘devam edin çocuklar’ diyen, sayın başkanımız Aziz Yıldırım’a; şahsım, yönetim kurulu ve her bir Fenerbahçeli adına teşekkür ediyorum. Kendisine müteşekkiriz. Onunla birlikte Ozan Bey (Balaban) burada, bizden önce de basketbol şubesinden sorumlu tüm yöneticilere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir