Herkesin Kullandığı Mutfak Ürününe Bir Günde Yüzde 286 Zam Uygulandı!

Almış olduğumuz son dakika bilgilere göre herkesin kullandığı mutfak ürününe bir günde yüzde 286 zam uygulandığı açıklandı. Bir günde 3 katı kadar artan bu ürün ile ilgili birçok vatandaştan tepkiler gelmeye devam ediyor. İşte haberin detayları…

Artan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon nedeniyle art arda gelen zamlar vatandaşı kara kara düşündürüyor. Kış aylarının da gelmesi ile birlikte artan masraflar ve giderler nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlar, özellikle temel tüketim ürünlerinde gelen yüksek zamlar nedeniyle ne yapacağını şaşırmış durumda. Herkesin evinde kullanmış olduğu mutfak ürününe bir gecede yüzde 286 zam gelmesi vatandaşlardan büyük tepki aldı.

AÇGÖZLÜLERE MÜSAMAHA GÖSTERİLMEMELİDİR

Özellikle zincir marketlerin yüksek fiyat artışları yapmasını gündemine Taşıyan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir takım açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli,” Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibatlarının araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Açgözlülere müsamaha gösterilmemelidir. Mutfaklarımıza karabasan gibi çöken kim varsa, iki yakasından tutmak devletin asli vazifesidir” ifadelerine yer verdi.

DENETİMLER DAHA DA SIKLAŞACAK

Zincir marketlerin fahiş zamlar yapması sonucu denetimlerin daha da sıklaşacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar 2022 Dünya Kupası dönüşü şu açıklamalarda bulundu,” Çünkü para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk Kabine Toplantımızda inşallah masaya yatırırız ve oradan da bunların üzerine ayrıca gideriz. Değişik öneriler var. Bütün mesele yaptırımın çok daha ağır olması. Bu bunlara ürkütücü gelebilir. Bunu halletmek lazım.” dedi.

Almış olduğumuz son dakika haberine göre herkesin mutfağında bulunan Alüminyum folyonun paketinin ortalama 27 TL’den satılırken, bir gecede 80 TL’ye çıkarıldı. Son yapılan zam ile birlikte Bu ürünün fiyatına yüzde 286’lık yüksek bir zam uygulanmış oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir