İstanbul Kadıköy Belediyesi 23-26 Ocak’ta zabıta memuru alımları yapacak!

İstanbul Kadıköy Belediyesi bünyesine yeni personel istihdamları sağlamak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. 3 Aralık 2022 tarihinde yayınlanan resmi iş ilanına göre, İstanbul Kadıköy Belediyesi bünyesine çok sayıda bay/bayan zabıta memuru alımı yapacak.

BAŞVURU TARİHİ VE ADRESİ

Belediye iş başvuruları 23 Ocak 2023 tarihinde başlayacak olup, 26 Ocak 2023 tarihi Mesai bitimine kadar da devam edecektir. Başvuruda bulunacak adayların “Hasanpaşa Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:2 Kadıköy/İstanbul” adresindeki “İnsan Kaynakları Ve Eğitim Müdürlüğü’ne” şahsen müracaat ederek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Peki, zabıta memuru alımında aranılan şartlar nelerdir? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir? İşte tüm detaylar…

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

-İlan edilen zabıta memuru kadroları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

– Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

– 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)

– Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

– 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

– İngilizce YDS’de en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

Başvuru Sırasında; Sınava başvurmak isteyenler, başvuru formunu Belediyemizin internet sayfası www.kadikoy.bel.tr adresi üzerinden temin edilecektir. Elektronik ortamda dolduracakları başvuru formlarının çıktısını alıp imzalayarak BAŞVURU FORMUNA aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

-Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

-Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği ya da e-Devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir)

-KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu çıktısı.

-Yabancı okul mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir)

-Görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyanı,

-4 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacaktır),

-Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

-Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir)

-Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi. (Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)

-İngilizce YDS sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgenin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

Türkiye İş kurumunda yayınlanan resmi iş ilanı ile ilgili diğer tüm detaylar ilan içeriğinde ayrıntılı olarak verilmiş olup, yayınlanan ilan içeriğini görüntüleyebilmek için ise BURAYI TIKLAYINIZ

3 thoughts on “İstanbul Kadıköy Belediyesi 23-26 Ocak’ta zabıta memuru alımları yapacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir