İstanbullular Aman Dikkat! Suç makinesi bu 4 kadından uzak durun!

Caddelerde dolaşıp gözüne kestirdikleri kişilerin dikkatini dağıtarak para ve çantalarını çaldıkları belirtilen 4 kadın gözaltına alındı. 227 suç kaydı bulunan şüpheliler serbest.

İstanbul’un Beyoğlu, Fatih ve Güngören ilçelerinde çok sayıda kişi çantalarının çalındığını söyleyerek şikâyetçi olması üzerine polis araştırma başlattı. Güngören’de yabancı uyruklu 3 kadının çantasını çalan hırsızların, bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği ortaya çıktı.

Görüntülerde otomobille geldikleri anlaşılan 4 kadının, yolda yürüyenlerin yanına giderek bir şey sorma bahanesiyle yaklaştıkları görüldü. Kadınların etrafını saran ve dikkatini dağıtan şüphelilerden birinin el çabukluğu ile çantayı çaldığı belirlendi.

Polisin olay ile ilgili yürüttüğü soruşturmada, şüpheliler Yaren Ç. (25), Tuğçe K.
(30), Nuray T. (59) ile Sevilay K.’yı (54) gözaltına aldı. Polisin yaptığı incelemelerde şüphelilerin adeta birer suç makinesi oldukları ortaya çıktı. Yaren Ç’nin 128, Tuğçe K’nın 20, Nuray T’nin 30, Sevilay K’nın ise 40 benzer suçtan kaydının olduğu belirlendi.

Şüphelilerin Beyoğlu, Fatih ilçelerinde de benzer dolandırıcılık olayları gerçekleştirdikleri tespit edildi. Adliyeye sevk edilen şüpheliler yine daha önce olduğu gibi serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir