Öğrencilere 1.611 TL, Çocuklara 350 Nakdi Yardım Başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık resmen açıkladı. Bakanlık öğrenci ve çocuklu ailelere nakdi yardım yapacağını söyledi. Yardımdan kimler yararlanacak ve nasıl başvuru yapılacak? Kamudanisilanlari.com ekibi olarak sizler için tüm detaylara aşağıda yer verdik.

Bakan Yanık, çocuğu olan tüm ailelere destek verileceğini, başvuru yapmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden başvurularını yapmaları gerektiğine yer verdi. İşte başvuruları alınmaya başlanan yardımla ilgili diğer detayalar.

BAKAN DERYA YANIK NE DEDİ?

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada “Bu kapsamda 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 TL ilave destek sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Yapılacak yardımların başvurusu e devlet kapısı üzerinden alınıyor.

Başvuru süreci ile ilgili şu açıklamaya yer verildi: “Sosyal Yardım Başvurunuza ilişkin nihai iş ve işlemler resmi ikametgâhınızın bulunduğu(Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı güncel ikametgâhınızın bulunduğu) İl/İlçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından yürütülecektir. Sosyal Yardım Başvurunuzun değerlendirilmesi için ikametgâh adresinizin güncel olması gerekmektedir. İkametgâh adresinizi kontrol etmek veya güncellemek için bu sayfayı ziyaret ediniz.”

çocuk yardımı- kamudanisilanlari.com

BAŞVURU ŞARTLARI

Adresinin yurtdışı olmaması

Adres gizliliği kararının olmaması

18 yaşından küçük olmaması

T.C. Vatandaşlığının olması

Son 15 gün içerisinde hanenizden herhangi bir Sosyal Yardım Başvurusu bulunması durumlarında e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

BAŞVURU ADRESİ

Yardım başvurusu yapacak vatandaşların aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir.

kamudanisilanlari.com

E Devlet kapısına gidin. Bu sayfada yukarıda gösterdiğimiz gibi arama kısmına SOSYAL YARDIM yazın ve çıkan sonuçlardan ilkine tıklayın. Sosyal yardım başvuru hizmeti kısmına gittikten sonra yeni başvuru kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir