PTT Bünyesine 18 Bin Kadrolu Personel Alımı Yapacak!

Türkiye’de binlerce vatandaşın en çok araştırdığı konulardan birisi olan PTT personel alımları ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. PTT’nin bu yıl içerisinde farklı birçok meslekten 18 bin kadrolu personel alımı yapacağı belirtildi.

Peki, PTT sözleşmeli personel alımı ne zaman olacak? PTT personel alımına kimler başvuru yapabilecek? Hangi mesleklerden personel alımları yapılacak? İşte yüzbinlerce vatandaşın merak ettiği bu konuyu kamudanisilanlari.com ekibi olarak sizler için araştırdık. İşte detaylar…

kamudanisilanari.com

PTT dağıtıcı, gişe memuru, şoför, postacı meslekleri başta olmak üzere birçok meslekten bay-bayan 18 bin personel alımı yapacak. PTT bünyesinde en çok personel alımı 2017-2018 yıllarında 55 bin personel alımı ile gerçekleştirilmişti. Alınan bazı bilgilere göre PTT personel sayısının her geçen gün azaldığını ve en son 38 bine yakın personeli kaldığı görüldü. Türkiye genelinde ki personel sayısını tekrar arttırmayı hedefleyen PTT bu süreçte 18 bin personel alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

PTT HANGİ MESLEKLERDEN PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Almış olduğumuz bilgilere göre, 2022 yılı içerisinde PTT bünyesine; Şoför, Mimar, Şehir Plancısı, Mühendis, Gişe ve Büro Görevlisi, Tekniker, Postacı, Dağıtıcı, Uzman Yardımcısı, Avukat ve İç Mimar mesleklerinden bay bayan personel alımları yapılacak.

PTT 18 bin Personel Alımı – kamudanisilanlari.com

PTT 2022 PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

PTT personel alımlarında kurumun resmi internet sayfasında yer alan şartlar açıklandı. İşte şartlar…

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak

PTT 18 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

PTT’den yapılacak olan personel alımı için Ekim ayının son haftasına işaret ediliyor. Buna göre ise 38 binlik bir personel sayısı olduğu iddia edilen PTT’nin eksik kalan personel kadrolarını tamamlamak için kısa süre içerisinde 18 bin personel alımını da duyurması bekleniyor.

İlk başvuruda bulunmak veya başvuru süresini kaçırmak istemeyenler sayfamızı takipte kalın…

2 thoughts on “PTT Bünyesine 18 Bin Kadrolu Personel Alımı Yapacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir