Rusya’da Askeri Uçak 9 Katlı Binanın Üzerine Düştü! Ölü ve Yaralılar Var…

Olayla ilgili yayınlanan görüntülerde, Sukhoi Su-34 savaş uçağının bir konut binasına çarptığı ve binanın alevler içinde kaldığı görülüyor.

“Reuters” , olay sırasında en az 4 kişinin öldüğünü bildirdi .

Askeri haber kanalı “Zvezda” tarafından yayınlanan videoda, apartmanlara doğru batarken uçakta patlamalar meydana geldiği görüldü . Bölge valisi Veniamin Kondratyev, uçağın orta menzilli süpersonik bir avcı-bombardıman uçağı “Sukhoi Su-34” olduğunu söyledi.

uçak kazası

Haber ajansları, acil durum yetkililerinin en az 25 kişinin yaralandığını söylediğini aktardı. Pilotun sağ kurtulduğu kaydedildi.

Rus devlete ait RIA Haber Ajansı, kazanın, uçağın askeri hava alanından havalanıp eğitim uçuşu yaptığı sırada meydana geldiğini bildirdi . Ajans , Rusya Savunma Bakanlığı’nın, pilotların havalanırken motorun alev aldığını gördüğünü söylediğini aktardı.

Ağır suçlarla ilgilenen Rusya Devlet Soruşturma Komitesi, ceza davası açtığını ve olay yerine müfettişler gönderdiğini söyledi.

Kremlin , Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bilgilendirildiğini ve mağdurlara gerekli tüm yardımı sağlaması talimatını verdiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı , sağlık ve acil durum bakanlarına bölgeye uçmalarını emretti.

Yeyskin’in de içinde bulunduğu Krasnodar bölgesinin valisi Kondratyev Telegram’da “Acil durum hizmetleri zaten yerinde çalışıyor – tüm bölgesel itfaiye ve kurtarma garnizonları yangını söndürmekle meşgul” dedi.

Yangının 9 katlı bir binada çıktığını söyledi . ” Yangın aynı anda birkaç katı kapladı. Kondratyev, başlangıçta 17 dairenin hasar gördüğünü söyledi.

“Ölü ve yaralılarla ilgili bilgiler netleştiriliyor. Vali, “Ambulans ekipleri olay yerinde” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir