Son Dakika! 5.0 büyüklüğünde deprem: AFAD ve Valilik açıklama…

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamaya göre, 07 Ocak 2023 Cumartesi günü Çanakkale’de 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremin şiddetli olması vatandaşlarda büyük korku ve paniğe neden oldu. Saat 09.39’da 4.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

AFAD verilerine göre, bugün saat 04:51’de Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Richter ölçeğine göre yerin 14,14 kilometre derinliğinde, 5.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Sabaha karşı gerçekleşen depremin ardından bir deprem daha kaydedildi. Ayvacık açıklarında saat 09.39 sıralarında kaydedilen depremin büyüklüğü 4.8 olarak ölçüldü. Deprem İzmir ve çevresinde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Ege Denizi’nde Midilli Adası açıkları olarak saptadığı deprem saat 09.39’da oldu. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine 13,92 kilometre uzaklıkta, yerin 10.75 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Çanakkale’nin yanı sıra İzmir’de de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

SABAHA KARŞI DA SALLANMIŞTI

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı, Ege Denizi’nde 5.0 şiddetinde deprem meydana geldiğini açıkladı. Çanakkale’de de hissedilen depremle ilgili valilikten yapılan açıklamada ilk bilgilere göre herhangi bir olumsuzluk olmadığı bildirildi.

VALİ: OLUMSUZ DURUM OLMADI

Afet ve Acil Yardım Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 04.52’de merkez üssü Yunanistan’ın Midilli Adası’nda, Richter ölçeğine göre yerin 14,14 kilometre derinliğinde, 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bugün 04:52’de Ege Denizi, Midilli Adası merkezli olarak meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem ile ilgili alınan ilk bilgilere göre ilimizde herhangi bir olumsuz durum olmamıştır” ifadelerine yer verildi.

2 thoughts on “Son Dakika! 5.0 büyüklüğünde deprem: AFAD ve Valilik açıklama…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir