Son Dakika! Asgari Ücret ’in 9 Bin TL Üzerinde Olacağı Açıklandı!

Türkiye geneli milyonlarca vatandaş asgari ücrete gelecek yeni zamma kilitlendi. Temmuzda zam yapılmasına rağmen yüksek enflasyon karşısında milyonlarca çalışanın maaşı yine yetmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret için yeni bir çalışma içinde olduklarını açıkladı. Asgari ücret çalışanları gelecek zam haberini merakla bekliyor.

Ekonomi gazetecisi Erdal Sağlam, Ankara kulislerinde asgari ücrete yüksek bir zam beklendiğini söyledi. Sağlam kulislerde konuşulan son asgari ücret rakamını aktardı.

kamudanisilanlari.com

Sağlam, asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili “9 bin liranın üstünde bir asgari ücret bekleniyor. Bu beklentileri düşürmek için bir süredir çalışıyorlar. Cumhurbaşkanı’nın söylediği de bu kapsamda değerlendirilebilir. Başka tatlandırıcılar koyarak asgari ücreti daha düşük tutma eğilimine girebilirler. Ne olabilir tatlandırıcılar? İlk akla gelen en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkartılması konuşuluyor. Daha kalıcı bir çözüm olarak yılbaşında yeni zam verdikten sonra üç ayda bir, ayda bir yeni zamlar mı düşünülecek henüz bilemiyoruz” dedi.

Sağlam, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan esnafa kredi desteği için “tersine servet transferinin başlangıcı” olarak görmek gerektiğini belirtti. Gazeteci Sağlam, “Şimdiye kadar, son 2-3 yılda hükûmet ciddi bir biçimde çalışanlardan, esnaflardan üst kesimlere gelir transferi yaptı. Seçim öncesi tersine bir gelir transferi olması planlıyor. Esnafa verilecek 100 milyar liralık kredi bu kapsamda değerlendirilebilir.” ifadelerini kullandı.

One thought on “Son Dakika! Asgari Ücret ’in 9 Bin TL Üzerinde Olacağı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir