Son Dakika! Bir otelin çatısının çökmesi sonucu yaralananların sayısı 32’ye ulaştı.

Almış olduğumuz son dakika haberine göre, bu akşam bir otelin çatısının çökmesi sonucu yaralananların sayısı 32’ye ulaştı. Sarıkamış Harekatı’nın 108. yılı kapsamında Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki bir otelde düzenlenen gala gösteriminde aniden salonun çatısı çöktü.

Sarıkamış şehitlerini anmak için düzenlenen galada asma tavanın çökmesi sonucu birçok kişi yıkıntının altında kalarak yaralandı.

Olay yerine hemen sağlık, polis, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Gelen bilgilere göre ise ilk belirlemelerde olayda hafif yaralanan 10 kişi, Sarıkamış Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kars Valisi Türker Öksüz, gazetecilere, otelin tavanının çökmesi sonucu yaralıların olduğunu belirterek, “İlk belirlemelere göre hayati tehlikesi olan yaralımız yok. Biz ayrıntılı bilgileri paylaşacağız. Şu an hastanemizde 10 kişi var. Önemli problemi olan yok. Tedavileri devam ediyor.” diye konuştu.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars’ta bir otelin asma tavanının çökmesiyle ilgili yaptığı açıklamada hastanelerde 10 yaralı bulunduğunu bildirdi. Gelişmeleri takip ettiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, “İçeride kalan kimse yok. Otelin alçıpan tavanı ile alakalı bir kaza. An itibarıyla hayati tehlikesi olan kimse yok” dedi.

Öte yandan jandarma ekipleri, salonunda çökme yaşanan otele giriş çıkışları yasakladı.

VALİ ÖKSÜZ: TOPLAM 32 KİŞİNİN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Kars Valisi Türker Öksüz, Sarıkamış Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan yaralıları ziyaret etti. Vali Öksüz, hastane çıkışı yaptığı açıklamada yaralı sayısının 32’ye çıktığını belirterek, “Bugün malumunuz Sarıkamış şehitlerimizle ilgili anma törenleri kapsamında Sarıkamış Belgeselinin izleneceği salonda asma tavanın çökmesi sonucu maalesef üzücü bir olay meydana geldi. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Üzücü bir olay. Biz heyecanla etkinlikleri yaparken üzücü olay oldu. Allah beterinden korusun. Can kaybımız yok, önemli bir yaralımız yok, hayati tehlikesi olan yaralımız yok. Hastaneye getirilen 10 vatandaşımız tedavi ediliyor iken kendi imkanlarıyla gelen vatandaşlarımız oldu. Toplam 32 kişinin tedavileri yapılıyor. Sağlık personeli canla başla görev yapıyor. Ben bütün yaralılarımıza acil şifa diliyorum. İnşallah bir an önce hepsi sağlığına kavuşur” diye konuştu.

BAKAN KOCA: YARALILARIN GENEL DURUMLARI İYİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kars Sarıkamış’ta bir otelin asma tavanının çökmesi sonucu 32 kişinin yaralandığı olaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kars Sarıkamış’ta bir otelin tavanının çökmesi sonucu 32 kişi yaralandı. Yaralıların 23’ü ayakta başvurdu. 9 yaralı ambulanslarla Kars Sarıkamış Devlet Hastanesi’ne nakledildi. Yaralıların genel durumları iyi. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir