Son dakika! BTK Açıkladı: Tüm Mobil Tarifelere zam geldi!

Peş peşe gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Bize gelen son dakika habere göre üst üste gelen zamlardan mobil tarifeler de payını aldı. Tüm mobil hat kullanıcılarını ilgilendiren zam açıklamasında, 01 Ekim 2022 tarihinden sonra mobil tarifelerin fiyatlarının değiştiğine yer verildi. Zam açıklaması ise BTK’nın resmi internet sayfasından yayımlandı.

BTK’nın resmi internet web adresinde yer alan paylaşıma bakıldığında yeni zam oranları görülmekte. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve kamuoyu ile paylaşılan kurul kararına göre mobil şebekelerle yurt içi yapılan tüm aramalarda en az ücret 1 lira 23 kuruştan 1 lira 55 kuruş seviyesine çıktı ve bu rakama yüzde 26’lık zam geldiği görüldü.

Mobil Operatörlere Zam Geldi! kamudanisilanlari.com

“YÜZDE 77 ORANINDA BİR ZAM”

Yapılan zamla birlikte yeni fiyat tarifesi 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren geçerli olmaya başladı. 2021 yılının fiyatına baktığımızda ise, şimdi 1 lira 55 kuruş olan bu ücret, 01.10.2021 tarihinde sadece 87 kuruş seviyesindeydi. Her iki yıl ki fiyatlar baz alındığında 1 senede mobil tarifeye yüzde 77 oranında bir zam yapıldığı görülüyor.

BTK resmi internet adresi üzerinden yayımlanan Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi‘ne baktığımızda yıllık fiyat artışı yüzde 77 seviyesinde olurken en son zammın Nisan ayında geldiği ve Nisan’dan sonra ilk fiyat değişimlerinin Ekim ayında yapıldığına yer verildi.

Geçtiğimiz yıl bugün 8.7 lira olan yurt dışı arama ücreti bu sene 15 lira 42 kuruşa çıkarken hat devir ücreti 16 lira 58 kuruş seviyesinden 29 lira 42 kuruş seviyesine çıktı. Numara değiştirme ücreti 37 lira 82 kuruştan 67 lira 11 kuruş seviyesine kadar çıkarken açma kapama ücreti ise 38 lira 58 kuruştan 68 lira 46 kuruşa çıktı.

Yapılan son zamla ile birlikte artık bilinmeyen numaralar servisi aramanın dakika ücreti 2.46 TL’den 4.36 TL’ye çıktı.

YAYINLANAN YENİ TARİFELER VE ESKİ FİYATLARI

kamudanisilanlari.com

Bu ücretlerin yanı sıra faturalı hatlar ile paket ücretlerine de zam yapıldığı biliniyor. Zamlar Ekim ayından itibaren geçerli oldu.

One thought on “Son dakika! BTK Açıkladı: Tüm Mobil Tarifelere zam geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir