Son dakika! Büyük hazırlık: AFAD çadır kentleri kurmaya başladı!

23 Kasım sabahı Düzce‘nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen şiddetli depremin ardından, AFAD çadır kentleri kurmaya başladı. Depremin ardından büyük korku ve panik yaşayan vatandaşların çoğu geceyi dışarıda geçirdi. Eve girmek istemeyen vatandaşlar için çadır kentler kurulmaya başlandı.

Gece 04:07 Saatlerinde Meydana Geldi!

Bu sabah meydana gelen şiddetli deprem birçok vatandaşın korku ve paniğe kapılmasına neden oldu. Merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan deprem, gece 04:07 saatlerinde meydana geldi.

Yaşanan depremin şiddetinin 5.9 olması nedeniyle çevre illerden de hissedildiği belirtildi. Özellikle Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde de korku ve paniğe neden oldu.

80 kişinin yaralandığı ve 4 kişinin de yaşamını yitirdi

Meydana gelen depremde son belirlemelere göre 80 kişinin yaralandığı ve 4 kişinin de yaşamını yitirdiği belirtildi. Büyük deprem sonrası yaşanan artçı sarsıntıların ise 130’u geçtiği ifade edildi.

Gece saatlerinde meydana gelen şiddetli depremin ardından vatandaşlar kendini sokağa attı. Eve girmek istemeyen birçok vatandaş geceyi sokakta geçirdi. Artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle eve girmek istemeyen vatandaşlara AFAD çadır kentler kurmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir