Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD ve Avrupa’ya Önemli Mesajlar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele konusunda ABD ve Avrupa’ya önemli mesajlar verdi. Erdoğan, ABD’ye hitaben yaptığı konuşmada, “Terörü destekleyen Avrupa ile ortak bir gelecek tasavvur etmek zor. F-16 meselesini hala çözemedik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen TRT Dünya Forumu’na katıldı. Erdoğan, yaptığı konuşmada Pazar günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceğini duyurdu.

“Parasını ödesek de sizinle bir F-16 sorununu çözemeyiz.”

Batı’ya önemli mesajlar veren Erdoğan, “Terörü destekleyen Avrupa ile ortak bir gelecek tasavvur etmek zor.” Erdoğan, ABD’ye yanıt vererek, “Yunanistan’ın Ege ve Akdeniz’deki provokasyon girişimlerini cesaretlendirenlere teşekkür etmedik, etmeyeceğiz. NATO’da beraberiz ama siz Yunan adalarına silah ve uçak tedarik ediyorsunuz. Hala tartışıyoruz. “Parasını ödesek de sizinle bir F-16 sorununu çözemeyiz.”

“Avrupa ile ortak bir gelecek hayal etmek zor”

ABD’nin PKK/YPG’ye verdiği desteği hatırlatan Erdoğan, “Teröristlerle mücadelemizde kimse ayağa kalkıp bizi sorumlu tutamaz. İşlemleri yürütecek ve tamamlayacak güç, kapasite ve kararlılığa sahip olduğumuzu herkese gösterdik. Kimseden destek alamasak da sınırlarımızın güvenliği için çalışmaya başladık. Terörü destekleyen bir Avrupa ile ortak bir gelecek hayal etmek zor.

AB’ye tam üyelik sürecinde yaşanan bariz adaletsizlikleri, gizli ambargoları ve daha birçok sorunu saymıyorum. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa ile gitmeyi tercih eden ülkeyiz. Avrupa’ya olan katkımızı kimse inkâr edemez. Tüm fedakârlıklara rağmen birlik ve beraberliğimizi tehdit eden terör örgütleriyle mücadelemizde yalnız olduğumuzu asla unutmayacağız. Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerine binlerce tır dolusu silah, mühimmat ve teçhizat gönderildi. Bunu gönderen ülke, NATO’da birlikte olduğumuz ülkedir.

“Kimse Ayağa Kalkıp Bizi Sorumlu Tutamaz”

NATO’da yanımızda olan bir ülke teröre bu kadar silah ve mühimmatı nasıl gönderebilir? Öyle bir şey yok diyor, bütün video yayınlarını kendilerine gönderdik. Teröristlerle mücadelemizde kimse ayağa kalkıp bizi sorumlu tutamaz. Sınırlarımızın güvenliği için başlattığımız operasyonlarda kimseden destek alamasak da, bunları yürütecek ve tamamlayacak güç, yetenek ve kararlılığa sahip olduğumuzu herkese gösterdik. İnşallah siyasi, diplomatik ve ekonomik faaliyetlerimizi artırarak başta savunma sanayi olmak üzere her alanda etkinliğimizi artırarak konumumuzu daha da ileriye taşıyacağız.” dedi

 

4 thoughts on “Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD ve Avrupa’ya Önemli Mesajlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir