Son Dakika! Güney Afrika’da tanker patlaması sonucu ölü sayısı 27’ye yükseldi.

Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde bir akaryakıt tankerinin patlaması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 27’ye yükseldiğini bildirdi.

Güney Afrika Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamada, 24 Aralık’ta köprünün altında bulunan tankerin patlaması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 27’ye yükselirken, 12 kişi daha yaralandı.

Hastanede tedavi altına alınanlar arasında vücutlarında ciddi yanıklar bulunan yaralıların olduğu, bu nedenle ölü sayısının artabileceği bildirildi.

Güney Afrika basınında yer alan bir habere göre, gözaltına alınan tanker şoförü “delil yetersizliğinden” serbest bırakıldı.

Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa yaptığı açıklamada, patlamayla ilgili inceleme yapıldığını ve patlamadan etkilenen vatandaşlara gerekli yardımın sağlanacağını söyledi.

Boksburg bölgesinde bir köprünün altından geçen bir akaryakıt tankeri sürtünme nedeniyle alev aldı ve patlama bir hastanenin çatısının çökmesine neden oldu, iki ev yıkıldı, bazı otomobiller ve çevredeki çok sayıda kişi yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir