Son Dakika! Heyelan Meydana Geldi: 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Almış olduğumuz son dakika haberine göre, dün meydana gelen heyelan sonucu hayatını kaybeden 7 kişinin cenazesine ulaşıldı. Arama ve kurtarma çalışmalarının halen devam ettiği belirtildi. İşte son gelen bilgiler…

İtalya’nın Ischia adasına bağlı Casamicciola kasabasında dün şiddetli yağmur nedeniyle meydana gelen heyelanın ardından bölgede sivil savunma gruplarının arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Napoli Valisi Claudio Palomba, Ischia’nın idari olarak bağlı olduğu Napoli Valiliği’ndeki acil durum merkezinde yaşanan afetle ilgili toplantının ardından basın toplantısı düzenledi.

Palomba, doğal afetin ardından başlatılan incelemeler sonucunda şu ana kadar 7 ceset bulunduğunu duyurdu. Palomba, 5 kişinin hala kayıp olduğunu ve kayıpları bulma çalışmalarının bu gece de devam edeceğini belirterek, yaklaşık 230 kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını kaydetti.

İtalyan medyasının ölenler arasında 22 günlük bir bebeğin de olduğunu bildirdiğini belirtmek gerekir. Öte yandan Napoli Savcılığı faciayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir