WhatsApp’a yeni özellik: Chat’le alışveriş yapılabilecek!

WhatsApp, insanların şirketleri bulmasına, onlarla mesaj alışverişinde bulunmasına ve ürünlerini doğrudan messenger üzerinden satın almasına yardımcı olacak bir yenilik geliştiriyor.

Şirketin basın açıklamasında, Brezilya’da çalışan WhatsApp ekibinin, kullanıcıların doğrudan sohbette alışveriş yapabilmeleri için bunu nasıl yapacaklarını tartıştığı belirtiliyor.

Kullanıcılar, WhatsApp’ta bulunan milyonlarca küçük işletmeden ve on binlerce markadan kolayca ve hızlı bir şekilde bilgi veya yardım almanın bir yoluna ihtiyaç duyuyor ve artık şirketler, kategoriye göre (“turizm” veya “bankacılık” gibi) doğrudan WhatsApp’ta aranabiliyor. ”) veya şirket adına göre. Artık internette telefon numaraları aramanıza veya bunları rehbere yazmanıza gerek yok.

WhatsApp’dan yapılan açıklamada, “Kullanıcı gizliliğini sağlayan bir şirket arama özelliği geliştirdik. Arama sorgularınız, hesabınıza bağlanamayacak şekilde işlenecektir. İş Bulucu özelliği şu ana kadar Brezilya, Endonezya, Meksika ve Birleşik Krallık’ta WhatsApp Business platformu kullanıcılarımız için kullanıma sunuldu. Buna ek olarak, yeni özellik Brezilya’da küçük işletmeleri aramanıza izin verecek” dedi.

Giderek daha fazla şirketin WhatsApp kullandığına ve habercinin ana ilkesinin “insanlara ihtiyaç duydukları bilgileri istedikleri zaman alma fırsatı vermek” olmaya devam ettiğine dikkat çekiliyor: “Bu ilkeye uyum, WhatsApp için olduğu kadar WhatsApp için de önemlidir. platformumuzu seçen kişi ve şirketler. Nitekim WhatsApp’a yeni kaydolan şirketler arasında banka hesabı açmaya, ulaşım için bilet almaya ve yemek siparişi vermeye yardımcı olanlar var.”

One thought on “WhatsApp’a yeni özellik: Chat’le alışveriş yapılabilecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir