Yüksek Seçim Kurumu (YSK) 16 Bin TL maaşla Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. 27 Eylül 2022 tarihinde yayınlanan resmi iş ilanına göre, Yüksek Seçim Kurumu (YSK) da sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağını duyurdu. Alım yapılacak personellerin en az 16 bin TL maaşla işbaşı yapacağı bilgisine yer verildi. Kamuya memur alımı ve diğer alımlara dair son dakika haberleri kamudanisilanlari.com adresinde.

Yüksek Seçim Kurulu’na bay-bayan sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak.  YSK’nın kendi resmi sayfası ve çeşitli kamu iş ilanı sayfalarından yapılan duyuruda kuruma sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı belirtilirken, alım yapılacak mesleğe 12 personel istihdam edileceği açıklandı.

Yayınlanan iş ilanında, “Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 6 ncı maddesine dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8 inci maddesi uyarınca sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 12 (on iki) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.” İfadelerine yer verilirken, başvuru yapmak isteyen adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra aşağıda belirlenen özel şartları da yerine getirmesi gerektiğine dikkat çekildi.

PERSONELİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  1. a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak,
  2. b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  3. c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, 3 (üç) katını geçmeyecekler için en az 5 (beş) yıl ve 4 (dört)   katını geçmeyecekler için en az 8 (sekiz) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanun’a tabi kadrolu veya aynı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

  1. d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  2. e) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek subay sınıfa geçirilmiş olmak,
  3. f) Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Yüksek Seçim Kurulu sözleşmeli personel alımı için başvurular 27 Eylül’de başlamıştı. İlgili alım için başvuru işlemleri 6 Ekim 2022 tarihi saat 23.59.59’a kadar devam edecek. Başvuru sürecine dair yapılan resmi bilgilendirmede, başvuru işlemlerinin e-Devlet üzerinden yapılacağına dikkat çekilirken ayrıca , “Başvurular 27.09.2022 tarihinde saat 10:00’da başlayıp, 06.10.2022 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir. Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacaktır. Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.” denildi.

One thought on “Yüksek Seçim Kurumu (YSK) 16 Bin TL maaşla Personel Alımı Yapılacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir